SSSC Office-holders 2018


SSSC Standing Committee 2018

APPOINTMENTNAMESCHOOL
AdvisorMr Ong Kim SoonPhysical, Sports & Outdoor Education Branch
ChairmanMr Winston HodgeAnglo-Chinese School (Independent)
Vice-ChairmanMr Lim Yan HockMeridian Junior College
Chairman (North)Mrs Wong-Cheang Mei HengEunoia Junior College
Chairman (South)Mdm Jenny TanGan Eng Seng Secondary School
Chairman (East)Ms Pauline Fun Kar WhyeBedok South Secondary School
Chairman (West)Mr Vasuthevan K RamamurthyBukit View Secondary School
MembersMr Lin Yucheng EugeneZhenghua Secondary School
MembersMr Tan Teck HockSingapore Sports School
MembersDr Chee Yan Hoon ShirleenAnglo-Chinese Junior College
Member (co-opted)Mrs Karen TayCHIJ Secondary (Toa Payoh)
Member (co-opted)Mrs Valerie PintoBedok View Secondary School
Member (co-opted)Mrs Ruby KhooJurong Secondary School
Member (co-opted)Mdm Hilda TanMeridian Secondary School
Colours ConvenorMrs Pauline WongCHIJ St. Theresa's Convent
SecretariatMr Mohd Azuan TanPhysical, Sports & Outdoor Education Branch
SecretariatMs Agnes KiongPhysical, Sports & Outdoor Education Branch
SecretariatMs Shalene Tan Yen LingPhysical, Sports & Outdoor Education Branch
Ex-Officio (Finance Rep)Mr Andrew LeePSOEB (NSGO)

North Zone Schools’ Sports Council 2018

APPOINTMENTNAMESCHOOL
ChairmanMrs Wong-Cheang Mei HengEunoia Junior College
Vice-ChairmanMr Koh Yiak Kheng LeonardSeng Kang Secondary School
1st SecretaryMs Tan Ke XinWoodlands Secondary School
2nd SecretaryMr Liu EarnlerBowen Secondary School
Colours Award CommitteeMrs Fiona TanCHIJ St. Nicholas Girls' School
Colours Award CommitteeMr Yap Thiam ChuanChung Cheng High School (Yishun)
AdvisorMr Hshieh Chi CherngPhysical, Sports & Outdoor Education Branch

South Zone Schools’ Sports Council 2018

APPOINTMENTNAMESCHOOL
ChairmanMdm Jenny TanGan Eng Seng Secondary School
Vice-ChairmanMr Chin Hong Ern StephenSt. Gabriel's Secondary School
Honorary SecreteriatMs Audrey ChenFairfield Methodist School (Secondary)
Honorary Assistant SecreteriatMr Alvin LimGuangyang Secondary School
Colours Award CommitteeMrs Anba SarojaKent Ridge Secondary School
AdvisorMr Felix Hector GomezPhysical, Sports & Outdoor Education Branch

East Zone Schools’ Sports Council 2018

APPOINTMENTNAMESCHOOL
ChairmanMs Pauline Fun Kar WhyeBedok South Secondary
Vice-ChairmanMrs Dolly Ong Kim LengTanjong Katong Secondary School
Honorary SecreteriatMr Wee Tat ChuenGeylang Methodist School (Secondary)
AdvisorMr Ong Chee Wee IshaqPhysical, Sports & Outdoor Education Branch

West Zone Schools’ Sports Council 2018

APPOINTMENTNAMESCHOOL
ChairmanMr Vasuthevan K RamamurthyBukit View Secondary School
Vice-ChairmanMr Tan Chor PangBoon Lay Secondary School
Vice-Chairman (Special Projects)Mrs Lee Bee YannNUS High School of Mathematics & Science
Honorary SecreteriatMdm Flora OngJurongville Secondary School
Assistant SecreteriatNan Hua High SchoolMrs Tan Jong Lek
Colours Award CommitteeMdm Helen Lee Ching GuanClementi Town Secondary School
AdvisorMr Tay Lay HianPhysical, Sports & Outdoor Education Branch